از کجا بفهمیم کفش طبی است ؟ + ویژگی ها

از کجا بفهمیم کفش طبی است؟ + ویژگی‌ها

از کجا بفهمیم کفش طبی است؟ زیره کفش طبی باید به اندازه کافی محکم باشد و بتواند ضربه زیر پا را جذب کند. به طور کلی نیرویی که از زمین و کف پا در حین راه رفتن به بدن منتقل می‌شود معمولاً حدود دو برابر وزن بدن است. این نیرو در حالت دویدن تا 10 برابر وزن بدن به اندام‌ها منتقل می‌شود. بنابراین زیره کفش می‌تواند نقش مهمی در انتقال و توزیع نیرو از زمین به پا و به بدن داشته باشد.

ویژگی‌های کفش طبی

  1. زیره کفش طبی باید با ویژگی‌های کف و قوس پا مطابقت داشته باشد.
  2. کفش طبی باید سبک، ضخیم و ضربه گیر باشد.
  3. رویه کفش طبی باید انعطاف پذیر باشد تا بتواند سرما و گرما را به خوبی به پا منتقل کند و پا نفس بکشد و عرق نکند.
  4. رویه کفش طبی بسیار انعطاف پذیر و نرم است و به همین دلیل هوا به راحتی در آن جریان دارد.
  5. کفش‌های طبی مناسب‌ترین نوع کفش هستند زیرا این کفش‌ها اجازه می‌دهند هوا بین داخل و بیرون کفش عبور کند.

اما کفش هایی که از 100% پلاستیک ساخته شده‌اند باعث تعریق پاها شده و از جریان هوا جلوگیری می‌کنند و باعث آسیب‌های پوستی می‌شوند.

نکات خرید کفش‌های طبی

از کجا بفهمیم کفش طبی است؟ اولین قدم هنگام خرید یک جفت کفش این است که آن را امتحان کنید و اگر پا در آن احساس راحتی ندارد یا قسمتی از آن به پای برخورد می کند، حتما از خرید آن خودداری شود. نکته جالب است که بسیاری از افراد فکر می‌کنند که کفش تنگ با گذشت زمان و استفاده مکرر جا باز می‌کند اما باید بدانید که بیشتر کفش‌ها جنسشان به گونه‌ای است که با گذشت زمان جا باز نمی‌کنند.

کفش مناسب باید دارای قوس طولی مناسبی باشد، این امر به ویژه برای افرادی که پای صاف دارند بسیار مهم است. گروه تولیدی آریانا تولید کننده انواع کفش طبی با تنوع در مدل رو رنگ می باشد. جهت بازدید بهترین و متنوع‌ترین انواع کفش طبی به سایت تاپ آریانا مراجعه نمایید و این محصول را با قیمت ویژه سفارش و خریداری کنید. مشاهده محصولات طبی تاپ آریانا

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید